POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W  dniu 05.04.2019 r. w Starostwie Powiatowym w Międzyrzeczu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Kolejna edycja turnieju zgromadziła młodzież z czterech gmin naszego powiatu. Jury w składzie trzech oficerów z KP PSP Międzyrzecz dokonało oceny wiedzy i umiejętności uczestników rywalizacji, która tradycyjnie przebiegała w dwóch etapach: test oraz część ustna. Ostateczną klasyfikację przedstawiamy poniżej.

Po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału niżej wymienionych uczestników eliminacji powiatowych:

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe (klasy 1 – 6)

  1. Michalina Stankiewicz. – Sp. Bukowiec – 26 pkt.
  2. Karol Kusz                         – Sp. Templewo – 23 pkt.
  3. Kacper Konieczny .           – Sp.3 Międzyrzecz – 21 pkt.
  4. Aleksandra Kaczmarek – Sp. Bukowiec – 15 pkt.
  5. Gabriela Sławińska             – Sp. Skwierzyna – 14 pkt.

II grupa wiekowa – gimnazja oraz szkoły podstawowe (klasy 7 – 8)

  1. Michał Idzikowski – Sp. 3 w Międzyrzeczu  – 26 pkt.
  2. Jakub Ratkiewicz – Sp. 2 w Międzyrzeczu  – 25 pkt.
  3. Małgorzata Skrzek – Sp. 3 w Międzyrzeczu – 25 pkt.
  4. Kamil Mikołajczyk – Sp. Trzciel – 21 pkt.
  5. Kacper Kubacki – Sp. Murzynowo – 21 pkt.

III grupa wiekowa – szkoły ponadgimnazjalne

  1. Jakub Kusz – L.O. w Międzyrzeczu – 33 pkt.
  2. Paweł Skoczylas – L.O. w Międzyrzeczu – 30 pkt.
  3. Kamil Kamiński – ZSE Gorzów Wlkp. – 28 pkt.
  4. Magdalena Szkudlarek – ZST w Skwierzynie – 25 pkt.
  5. Weronika Rębelińska – CKZiU w Międzyrzeczu – 25 pkt.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa

  1. Kacper Konieczny – …………10 pkt.
  2. Michalina Stankiewicz – …….8 pkt.
  3. Karol Kusz – ……………………….6 pkt.
  4. Gabriela Sławińska – ………….3,5 pkt.
  5. Aleksandra Kaczmarek – ……1,5 pkt.

II grupa wiekowa

  1. Małgorzata Skrzek – …………13 pkt.
  2. Jakub Ratkiewicz – ………..12,5 pkt.
  3. Michał Idzikowski – ………………..9 pkt.
  4. Kacper Kubacki – ……………….5,5 pkt.
  5. Kamil Mikołajczyk – ……………….1 pkt.

III grupa wiekowa

  1. Paweł Skoczylas – …………14 pkt.
  2. Jakub Kusz – ………………13,5 pkt.
  3. Kamil Kamiński – ………………11 pkt.
  4. Weronika Rębelińska – …….7,5 pkt.
  5. Magdalena Szkudlarek – …..5,5 pkt.

Osoby z 1 i 2 miejsca w poszczególnych grupach wiekowych uzyskały awans do eliminacji wojewódzkich które zaplanowane są na 25 kwietnia 2019 r.